V sobotu 17. září proběhl v Mnichově Hradišti druhý ročník sousedské slavnosti „Zažít Hradiště jinak“. Této akce se zúčastnila i naše městská knihovna, která měla stánek na náměstí před budovou ZŠ.

Tentokrát se nám povedlo přilákat hlavně děti, které si mohly vyrobit podle své fantazie záložky do knih na předem připravený barevný podklad. Děti měly na výběr různé tvary a barvy uší, zubů, očí a tak byly záložky s obličeji velice pestré. Malým dětem pomáhali i rodiče.

Ve 14 hodin jsme se sešli s některými účastníky prázdninové soutěže "Pozdrav z cest" a slavnostně jsme jim předali knižní odměny.

Pro dospělé zájemce byla připravena nabídka vyřazených knih za jednotnou cenu 5 Kč a k dispozici byly i knihy mnichovohradišťského rodáka Dr. Ivana Šmídy. Kdo si vzpomene na své dětství, možná si připomene tzv. provázkové přebírání, což si vyzkoušela s kolemjdoucími dospělými i dětmi knihovnice Jana Jedličková.

Pro přehled přikládáme pár fotografií.