Přednáška o jednom z nejstarších měst na Blízkém východě – Jeruzalémě, kterou pořádala městská knihovna, přilákala v podvečer 24. 11. do Volnočasového centra okolo 30 posluchačů.

Přednášejícím byl RNDr. Josef Herink, který žil v našem městě mnoho let a má zde spoustu známých a přátel, ale nyní žije a pracuje v Praze.

Jeruzalém navštívil několikrát a jeho přednáška byla velice zajímavá a doplněna projekcí vlastních originálních snímků nejen Jeruzaléma, ale i oblasti Mrtvého moře a antické pevnosti Masada. Ve svém poutavém vyprávění se dotkl nejen historie města, ale všech problémů, které Jeruzalém v dnešní době provázejí.

Panu Herinkovi se povedlo upoutat pozornost všech posluchačů v sále a jeho přednáška byla odměněna zaslouženým potleskem.