Do celostátní akce Týden knihoven, která probíhá v české republice pravidelně každý rok v měsíci říjnu, letos od 2. 10. – 6. 10. se zapojila i naše knihovna v Mnichově Hradišti.

Aktivně se zúčastní společné akce knihoven a autobusového dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. pod názvem KNIHY JEDOU ZA VÁMI.

Akce spočívá v tom, že ve vybraných regionálních autobusech v okolí Mnichova Hradiště, Bakova nad Jizerou, Kněžmostu a Dolního Bousova si můžete z košíku na sedadle u prostředních dveří vybrat knihu a odnést si ji domů. Akce není zpoplatněna, jejím cílem je zvýšit zájem o čtení knih a propagovat regionální knihovny na Mladoboleslavsku.

Během tohoto týdne bude i v prostorách naší knihovny připraven prodej vyřazených knih za jednotnou cenu 5 Kč/ks v rámci výpůjční doby pro veřejnost.