První říjnový víkend patří oslavám Mezinárodního dne architektury. Do celorepublikového festivalu Dne architektury se Mnichovo Hradiště díky aktivitě spolku Tvoříme místo zapojuje letos již počtvrté a to komentovanou procházkou na téma veřejný prostor.

Procházka se uskuteční v sobotu 1. října. Sraz je v 10 hodin u Sokolovny.

Účastníky čeká cesta od Sokolovny, ulicí Víta Nejedlého na Masarykovo náměstí. Z náměstí na chvíli odbočí do Mírové ulice, kde bude mít hlavní slovo host Ondřej Hofmeister (Projektil architekti), který přiblíží představu řešení prostoru ulice v souvislosti s plánovanou výstavbou nové jídelny a DDM. Pokračovat se bude Palackého ulicí ke kostelu sv. Jakuba.

Provádění se ujme Milan Macoun, doprovodí ho Pavel Ševců a architekt města Jakub Chuchlík. Výklad doplní o historické zajímavosti Jana Dumková a Václav Holas z městského muzea.

V případě příznivého počasí procházku zakončí piknik na pláži u Jizery, připravený společně účinkujícími i posluchači.

www.denarchitektury.cz