Podnítit zájem samospráv a veřejnosti o kvalitní a udržitelnou architekturu, veřejný prostor a zásahy v krajině, to je hlavním cílem nově založené Mladoboleslavské ceny za architekturu, kterou letos poprvé vyhlásí Centrum české architektury za podpory Nadačního fondu Škoda Auto. Nominovat zajímavé stavby z Mladoboleslavska lze do neděle 11. února.

První ročník Mladoboleslavské ceny za architekturu navazuje na dva úspěšné ročníky sesterské Krkonošské ceny za architekturu, pořádané v regionu MAS Krkonoše. Odborným partnerem je potom Česká komora architektů. Mladoboleslavská cena se uskuteční pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové.

Stavby a počiny v regionu Mladoboleslavsko mohou do soutěžní přehlídky nominovat zástupci samospráv, autoři děl, investoři i zástupci veřejnosti. Přihlášky jsou otevřeny do konce ledna, pro nominování díla je třeba vyplnit formulář na webových stránkách soutěže www.mbca.cz, kde se zájemci mohou seznámit s detaily.

Slavnostní vyhlášení prvního ročníku Mladoboleslavské ceny za architekturu je plánováno na 18. dubna 2024 a proběhne v objektu Pluhárny v Mladé Boleslavi za přítomnosti zástupců samospráv, partnerů akce i široké veřejnosti. Podrobný program bude zveřejněn zhruba měsíc před slavnostním vyhlášením, stejně jako program putovní výstavy nejlepších děl.