Uzavírka Masarykova náměstí v Mnichově Hradiště přemístí autobusy

Kvůli uzavírce Masarykova náměstí v Mnichově Hradišti budou tuto sobotu 12. září všechny autobusové linky mezi 8. a 24. hodinou začínat a končit u polikliniky ve stanici Mnichovo Hradiště, zdrav. stř.

Další uzavírka obce Vinec změní trasy dvěma linkám

Po celý pátek 11. září bude kvůli opravám vozovky uzavřen průjezd obcí Vinec. Březinská linka 260850 a benátecká 260960 nebudou Vinec obsluhovat vůbec a vynechají všechny tři zastávky, tj. U hřbitova; Obecní úřad a Dolní část. Všechny spoje pojedou náhradní trasou z Rokytovce přes Malé Horky, Strenice a Krnsko.

Uzavírka mostu v Sukoradech změní na několik měsíců autobusy

Dlouhodobá uzavírka mostu v Sukoradech výrazně změní linku 260890 dopravce Arriva Střední Čechy a potrápí cestující ze Sukorad, Dlouhé Lhoty, Petkov a Řitonic. Linka 260890 Mladá Boleslav – Dlouhá Lhota – Libáň bude vedena od úterý 15. září 2015 minimálně na půl roku v objízdné trase.

Až na několik výjimek vynechá většina spojů zastávku Židněves; Židněves, k nádraží a Sukorady. Cestujícím do těchto stanic však dopravce nabízí spojení ve shodné časy jinými linkami, například libáňskými 260000 a 260100 nebo jičínskou linkou 260880. Většina spojů pojede z Mladé Boleslavi přes Březno a Čížovky po objížďce a v opačném pořadí obslouží Domousnice, Řitonice, Petkovy a Dlouhou Lhotu a vrátí se na Veselici, odtud bude pokračovat dále do Libáně. Školní doprava do Března bude touto linkou zajištěna jak ze Sukorad a Martinovic, tak i z Dlouhé Lhoty, Řitonic a Petkov, v odpoledních časech po 13. hodině a okolo půl čtvrté vznikají pro tyto obce náhradní spoje z Března.

Cestující musí počítat s časovými posuny většiny spojů, jinými odjezdovými časy i korekcí tras. Uzavírka je naplánována až do února příštího roku. Jízdné se zásadně nemění.