Po zrušení některých méně vytěžovaných finančních úřadů, mezi něž patřilo i mnichovohradišťské pracoviště, se Finanční správa ČR zavázala, že zajistí do míst, kde nově finanční úřad nefunguje výjezdy odborných pracovníků. Ti budou ve městě úřadovat v lednu ve třech termínech, a to ve Volnočasovém centru v Zámecké ulici.

Pracovníci mladoboleslavského finančního úřadu budou v lednu pomáhat s daňovým přiznáním k dani z nemovitých věcí na rok 2024. K dispozici budou v úterý 16., ve čtvrtek 18. a v úterý 23. ledna vždy mezi 8. a 15. hodinou. Jejich služby jsou primárně určeny osobám, které nedovedou nebo nemohou podání uskutečnit elektronicky.

V březnu se zaměstnanci finančního úřadu vrátí na téže místo ve čtvrtek 7., 14. a 21. března, aby pomohli s daňovým přiznáním k dani z příjmu fyzických osob.

Finanční správa upozorňuje, že v souvislosti s podáváním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2024 je k dispozici také provoz informační linky 326 713 370, a to od pondělí do čtvrtka v čase 8 až 17 hodin a v pátek v čase od 8 do 14 hodin.