Program příštího víkendu, kdy se duben zlomí v máj, je asi jasný: V sobotu 30. dubna se dá na náměstí od 16 hodin přihlížet stavbě májky, následně se vydat na pálení čarodějnic a nepřetáhnout čas u ohně víc, než je zdrávo, protože v neděli 1. května zažije Mnichovo Hradiště velkolepou rekonstrukci bitvy mezi Pruskem a Rakouskem z roku 1866.

Ale co by měli dělat ti, kteří si chtějí užít nevšedně i nejbližší víkend? Pokud máte v rodině děti, zkuste brzký oběd a pak pochod směr nádraží. V parku v jeho sousedství budou od 13 hodin připraveny pro soutěž dětských jednotlivců i celých rodin celkem 4 důlky. Tuto neděli, kdy mají svátek Jirkové, totiž odstartuje 1. hradišťská kuličkiáda. Zažijte návrat tohoto jarního sportu a založte s námi novou tradici.

Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny. Pro hladký průběh akce a zamezení čekání doporučujeme a prosíme o registraci předem, byť není vysloveně podmínkou, a to v budově Klubu Mnichovo Hradiště na Masarykově náměstí 299, na e-mailu filip@276.cz nebo na tel. 326 772 464. Jak už bylo řečeno, hrát mohou v 1. kategorii děti, ve druhé pak celé rodinné týmy.

Startovné činí 30 Kč na osobu. V případě opravdu trvalého deště a nevhodného podkladu se turnaj přesouvá na 15. květen. Všem předem přihlášeným zašleme
podrobnější informace - také proto se vyplatí registrace předem.

Pokud nevyhrajete a nečekaně Vás překvapí Vaše nešikovnost, nezoufejte: Od 15 hod. máte příležitost příhodně završit pěkné odpoledne v blízkém kině nad novým rodinným animovaným snímkem Pat a Mat ve filmu.