• od 07.09. do 31.10. VÝSTAVA Libuše Vonásková - Enkaustika a automatická kresba

40 / 20 Kč - v ceně vstupenky jsou obě podzimní výstavy i prohlídka celé expozice muzea!

• od 13.09. do 31.10. VÝSTAVA Zuzana Hejdrychová - šitý šperk, sutašky a obrazy

Podzimní prodejní výstava šitých a sutaškových šperků a obrazů místní výtvarnice Zuzany Hejdrychové.

40 / 20 Kč - v ceně vstupenky je výstava i prohlídka celé expozice muzea!

• od 07.10. do 22.11. Výstava Michal Dubnický obrazy

Výstava obrazů Mgr. Michala Dubnického v prostorách Galerie Konírna v ZUŠ MH.

zdarma

kde: Galerie Konírna, ZUŠ Mnichovo Hradiště
  • Út 22.10. Černobyl - cestopisná přednáška

Dnes jsou Černobyl a nedaleká Pripjať oblasti navštěvované jako turistické atrakce. Ne každý se tam ale chce osobně podívat. Přijďte si tedy poslechnout vyprávění pana Tomáše Kubeše, očitého návštěvníka těchto míst, kde se v r. 1986 odehrála nejhorší jaderná katastrofa v dějinách.

• St 23.10. Krajanka Václava Hlaváčka
  • St 23.10. Národní třída

Film mladého režiséra Š. Altrichtera vypráví o muži, který údajně rozpoutal jedinou ranou události na Národní třídě v roce 1989.

• Čt 24.10. Den turistických informačních center

Oslavte s námi Den turistických informačních center pořádaný v rámci světového dne pro rozvoj informací.
    Ve čtvrtek 24. října 2019 se na vás budeme těšit v MIC Mnichovo Hradiště, kde pro návštěvníky budeme mít připraveno zdarma drobné občerstvení, kávu, čaj, balonky a také "zelenou". :-)

kde: Městské informační centrum Mnichovo Hradiště
  • Čt 24.10. Setkání s Libuší Vonáskovou v muzeu

Zveme Vás na setkání s autorkou aktuální podzimní výstavy - LIBUŠE VONÁSKOVÁ - Enkaustika a Automatická kresba.

- pro tazatele možnost výkladu osobního poselství obrázků automatické kresby.

• Čt 24.10. Poslední aristokratka

Potomek emigrantů získal v restituci chátrající zámek v Čechách a stojí před volbou, zda ho prodat nebo opravit... Scénář podle knižní předlohy napsal a film režíroval J. Vejdělek.

• 25.10. První pomoc u dětí Neuvedeno
    kde: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště, Zámecká , Mnichovo Hradiště 29501

Život ve městě

V říjnu bude dětem číst Jan Mareš