Školy, úřady a další instituce se už v průběhu tohoto týdne zahalily do národních barev, rodinné a bytové domy se k nim nyní připojují. Iniciativa Vlajka pro Masaryka má v Mnichově Hradišti tradici již od roku 2015 a i v letošním roce je možné si na podatelně městského úřadu vyzvednout za dobrovolný příspěvek státní vlajku a jejím vyvěšením se přihlásit k myšlenkám demokracie a humanismu. A také přispět ke slavnostní atmosféře státního svátku.

Od momentu, kdy byl vyhlášen samostatný stát Čechů a Slováků, uplyne v sobotu 28. října 105 let. Ke sváteční atmosféře přispěje státní hymna, kterou bude hrát městský rozhlas i večerní nasvícení radnice v národních barvách. Zúčastnit se samozřejmě můžete také pietních aktů, v parku u nádraží nebo ve Veselé. Více informací na plakátu.