Vytvořme společně z třešňové aleje mezi Mnichovým Hradištěm a Hoškovicemi místo setkávání přátel, rodin a sousedů!

V minulých letech jsme společnými silami obnovili historickou cestu do Hoškovic a vysázeli podél ní třešňovou alej. Do výsadby se zapojilo téměř 150 občanů, 11 spolků i řada místních firem. Získali jsme tak nejen pěší spojnici mezi městem a místní částí, ale i společný zájem, který chceme dál rozvíjet. Jak plánujeme třešňovku oživit?

Zajistíme místa pro odpočinek

Chceme podél aleje vybudovat odpočinková místa a umístit na ně masivní dubové lavičky. Vznikne také informační panel o historii cest v krajině i aktuální snaze o obnovování pěšin. Nebude chybět ani popis výhledů do okolní krajiny i na vzdálené horizonty. Mobiliář vyrobí na míru drobní řemeslníci a místní firmy.

Uspořádáme Hradišťské třešňobraní

Založíme tradici obecní slavnosti kde se budou setkávat obyvatelé města se sousedy z Hoškovic, místní i přespolní, dospělí i děti. Společně ochutnáme, co se na stromcích urodilo a nebude chybět ani soutěž o nejlepší bublaninu nebo domácí zavařeninu.

Budeme pečovat o stromy 

Zajistíme odborný prořez, ošetření proti okusu, kontrolu úvazků a hlavně zálivku během suchých období, tak aby nám stromy co nejdéle vydržely a vzkvétaly … a za několik let snad poskytovaly i dostatek stínu i plodů.

Zapojte se do sbírky a pomozte nám z třešňovky vytvořit místo setkávání plné radosti! Ke každé Vaší 1 Kč přidáme z obecního rozpočtu další 1 Kč, až do výše 30.000 Kč.

Darovat můžete on-line např. platební kartou, nebo bankovním převodem. Pro informaci o aktuální kampani a pro odeslání daru navštivte stránky projektu www.darujme.cz/projekt/1203455.

Více informací o třešňovce najdete webu města www.mnhradiste.cz/tresnovka.

Děkujeme Vám.