Kalendář akcí

Akce na Mnichovohradišťsku

 • od 21.05. do 31.10. Pověstné báchorky Mnichovohradišťska

  40 / 20 KČ


  kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště V Lípách 148, 2. patro státního zámku Mnichovo Hradiště
 • od 07.09. do 31.10. Výstava Ferdinand Šubrt dílo a historie Fritschovy tiskárny

  40 / 20 Kč - vstupenka platí pro celou expozici muzea včetně výstavy Pověstné báchorky Mnichovohradišťska


  kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
 • Po 22.10. Mimicvičení pro rodiče s dětmi od 6 měsíců

  Mimicvičení pro rodiče s dětmi od 6 měsíců - každé pondělí od 9:30 ve Volnočasovém centru - je zaměřené na podporu správného psychomotorického vývoje děťátka zábavnou formou. Cvičíme na míčích, s padákem a dalšími pomůckami, za doprovodu rytmických říkanek a písniček.

  Jednorázový vstup 80 Kč, permanentka na 10 lekcí 600 Kč. Ukázková lekce zdarma. Lekce trvá 45 minut.
  Informace a dotazy: , 728 328 452


  kde: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště
 • Út 23.10. Himálajský úsměv - cesta Nepálem a Indií (cestopisná přednáška) Neuvedeno
  kde: Kino Mnichovo Hradiště, Ivana Olbrachta 897, Mnichovo Hradiště 29501
 • Út 23.10. Himálajský úsměv - CESTOPISNÁ PŘEDNÁŠKA

  100 Kč (k dostání v Infocentru Mnichovo Hradiště, vstupenky nejsou na místa; doprodej půl hodiny před začátkem akce u pokladny kina)

  Kouzelný Himálaj, exotická Indie a její obyvatelé, tajemství jógy a meditace - to vše a mnoho dalšího uvidíte a uslyšíte v humorném vyprávění Karla Štěpánka.


  kde: Kino Mnichovo Hradiště
 • St 24.10. Venom 3D

  150/130 Kč (děti do 15 let) (český dabing)

  Společnost Marvel přivádí na filmová plátna anti-hrdinu Venoma, mimozemského vetřelce, který se usadí v těle novináře Eddieho a začíná s ním manipulovat.


  kde: Kino Mnichovo Hradiště
 • Čt 25.10. Hovory s TGM

  120 Kč

  Dva velikáni té doby, prezident Masaryk a K. Čapek (M. Huba, J. Budař), se setkávají v r. 1928, kdy Čapek přichází za prezidentem s knihou jejich hovorů a bojuje za její vydání. Za kamerou stál vynikající Jan Malíř.


  kde: Kino Mnichovo Hradiště
 • 26.10. MAMACVIČENÍ

  Soubor zpevňovacích a protahovacích cvičení, prvky jógy, dechové a relaxační techniky. Děti vezměte s sebou, mohou se také zapojit do cvičení nebo si hrát v herničce.
  Cena: Jednorázový vstup 80 Kč, permanentka 700 Kč / 10 lekcí.


  kde: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště
 • od 26.10. do 27.10. Halloweenské přespání Neuvedeno
  kde: Klub dětí a mládeže Mnichovo Hradiště, Masarykovo náměstí 1142, Mnichovo Hradiště 29501
 • 26.10. Zlatý podraz

  120 Kč

  Film o lásce, basketbalu a politice začíná v r. 1938 a vrcholí v r. 1951 na mistrovství Evropy v Paříži. Natočil ho režisér Radim Špaček podle knihy Nebáli se své odvahy, jejímiž autory jsou J. Bažant a J. Závozda. Historie československého basketbalu válečných let, zakončená titulem mistrů Evropy z roku 1946, ve které si zahraje i Jiří Welsch, historicky druhý Čech v NBA.


  kde: Kino Mnichovo Hradiště

Čtení z městských kronik a slavnostní otevření zrekonstruovaného vchodu radnice

Slavnostního otevření svého zrekonstruovaného reprezentativního vchodu se naše radnice dočkala v podvečer posledního srpnového dne. Slovy starosty města Ondřeje Lochmana se jedná o skloubení prvků starých - v podobě 150 let staré dlažby vybrané z depozitáře - a prvků nových. Ty představuje moderně řešené osvětlení v celém prostoru vchodu a přilehlého vestibulu a také unikátní nápisy vybraných 100 historických událostí odrážejících běžný život občanů našeho města, vytištěných 3D tiskárnou, následně vlepených a zabudovaných do stěn městské radnice. Jedná se o nápad architektů firmy ANUK z Liberce, kteří projektovali celý prostor radničního vchodu. 125 let stará budova k nám tak nyní doslova promlouvá. Zaposlouchat se, resp. začíst se a připomínat si tak tyto historické reálie můžete při každém svém průchodu, například na divadelní představení či za prohlídkou nově otevřené expozice v radniční věži. Že výběr daných událostí nebyl jednoduchým úkolem, dokládá na 15 proběhlých revizí. Nakonec vyhrálo spojení malých a velkých dějin, dočteme se tedy například o tom, jaký rozruch způsobil přelet vzducholodě Graf Zeppelin či že v roce 1938 byla v Mnichově Hradišti vidět polární záře. Nechybí však ani vzpomínka na německé vojáky slavící na náměstí okázale narozeniny Adolfa Hitlera či na po městě vytvořené nápisy vyjadřující odpor proti sovětské okupaci v roce 1968.

Před radničním vchodem byla nachystána pamětní podpisová kniha. Přestřižení pásky se ujal starosta města spolu s bývalou kronikářkou a profesorkou místního gymnázia Ivou Štěpánovou, současnou kronikářkou Miroslavou Rydvalovou a čestným hostem Davidem Vejražkou.

Současná kronikářka poté přítomné zasvětila do procesu získávání informací a následného psaní aktuálně již osmé kroniky města Mnichova Hradiště. Zjištění, že 1 strana zabere v průměru půl hodiny bez možnosti neviditelné případné opravy, dobře ilustrovalo, o jak náročnou a zodpovědnou práci se jedná.

Poté se již na 60 účastníků tohoto speciálního večera zaposlouchalo do čtení vybraných úryvků z nejstarší městské kroniky, jimiž nás provedl svým známým charismatickým hlasem herec David Vejražka.

Všech 7 městských kronik, trvale uložených a veřejnosti přístupných v prostorách městského muzea, si bylo následně možné prohlédnout, včetně kronik divadelních.

Čtení z městské kroniky se setkalo s pozitivním ohlasem s přáním pro zopakování.

ŘÁDNÁ VOJENSKÁ MOBILIZACE 24. 9. 1938

24.09.2018 http://muzeum.mnhradiste.cz
ŘÁDNÁ VOJENSKÁ MOBILIZACE 24. 9. 1938

Na den přesně před 80 lety v 1 hodinu a 20 minut v noci byla v našem městě vyvěšena oficiální mobilizační vyhláška ...  ‚‚24. 9. 1938, schůze státníků s Chamberleinem a Hitlerem v čele dala podnět k nařízení řádné vojenské... přečíst celé

Komentované prohlídky radniční věže od 1. 9. 2018

31.08.2018 http://muzeum.mnhradiste.cz
Komentované prohlídky radniční věže od 1. 9. 2018

Vystoupejte s námi za hradišťskou minulostí do 29 m vysoké radniční věže, která se poprvé v historii otevře již tuto sobotu 1. 9. v rámci oslav 100 let republiky od 9 hod široké veřejnosti!  Každých 20 min začíná komentovaná... přečíst celé

Sobotní truhlářská dílnička pro děti v muzeu

04.08.2018 http://muzeum.mnhradiste.cz
Sobotní truhlářská dílnička pro děti v muzeu

Přijďte si dnes 4. 8. mezi 9 a 15 hodinou vyrobit vlastní originální dřevěnou truhličku s klubem Jednoty bratrské do městského muzea a to v rámci právě probíhající interaktivní výstavy Pověstné báchorky Mnichovohradišťska,... přečíst celé