Mnichovo Hradiště a další místa mladoboleslavského regionu budou od první červnové soboty opět spojeny s Českým rájem a sítí sezónních turistických autobusů. Zájemci si do této krásné lokality mohou naplánovat pěší nebo cyklistický výlet bez auta.

Letošní provoz hnědé linky, kterou zajišťuje Dopravní podnik Kněžmost, ale bude s řadou úprav. Většina spojů pojede v jiných časech, ráno o něco později zájemci si tak mohou přispat, večer naopak o něco dříve. V pracovní dny pojede linka od pondělí do pátku vždy podle stejného jízdního řádu a jiný provoz, který měla vždy v pondělí, už nebude existovat. Jízdní řád se výrazně zjednodušuje a po celé léto pojede autobus každý den stejně, o víkendech navíc i z Mladé Boleslavi.

Od soboty 1. června jezdí turistický autobus jen v sobotu, od 29. června pak až do začátku září každý den bez omezení. Trasa hnědé linky se nemění, z Mladé Boleslavi a Kosmonos na Mnichovo Hradiště a dále do Bosně, Kněžmosta, Branžeže, Libošovic nebo k hradu Kost. Svoji trasu končí už tradičně na soboteckém náměstí, kde je zajištěn přestup na další turistické linky po Českém ráji. Na této lince se platí jízdné pouze v hotovosti při nástupu do autobusu.

Podrobnější informace o této i dalších linkách turistických autobusů najdete na stránce: http://www.cesky-raj.info/cs/pesi-turistika/cyklobusy/. Brožurka ke stažení ve formátu pdf: http://www.iidol.cz/files/file/letaky/2019/2019-07 do Českého ráje(1).pdf