Mezi turisty oblíbené cyklobusy začínají opět jezdit na tradičních trasách od 3. června. Jejich oblibu dokazuje fakt, že se jedná již o jejich 18. ročník. Na všech pěti linkách cyklobusů (hnědá, červená, žlutá, modrá, zelená) můžete poznávat velice zajímavá místa – skalní města, zámky, hrady a další krásy Českého ráje.

Cestování po Českém ráji je na letošní rok omezeno kvůli dopravním uzavírkám komunikací. Proto je vhodné sledovat aktuální jízdní řády, kde se budou uveřejňovat všechny stanové objížďky nebo uzavírky. Aktuální stav řádů najdete na www.craj.cz. Cyklobusy mohou využívat i turisté bez kol, rodiny s dětmi a kočárky, popřípadě i senioři.

Hnědá trasa cyklobusu, která vede přes Mladou Boleslav - Kosmonosy - Mnichovo Hradiště - Boseň - Knežmost - Branžež - Libošovice, hrad Kost – Sobotku, bude v provozu od 17. června do 3. září. Touto trasou můžou turisté zavítat na krásný zámek Mnichova Hradiště, jet se vykoupat do rybníka na Branžeži, a nebo si udělat výlet na hrad Kost.

Na červené autobusové lince můžete navštívit hrad Trosky, nebo zámek Hrubou Skálu. Tato trasa začíná v Turnově a končí v Jičíně. Žlutá linka začínající v Jičíně a končící v Turnově vás doveze například k Jinolickým rybníkům. Modrou linkou můžete zavítat do města pohádek Jičína. Tato linka vyjíždí ze Semil. A pokud zvolíte linku zelenou, dostanete se například ke zřícenině hradu Vranov na Malé Skále. Zelená linka začíná i končí v Semilech.

Informační letáčky Cyklobusy 2017 budou opět k dostání v hradišťském městském infocentru, ale i v dalších infocentrech v Českém ráji. Kompletní jízdní řád všech linek je otištěn v Turistických novinách Českého ráje 2017, které pro vás jsou v infocentru již nachystány.

jízdní řád komplet

jízdní řád Mn. Hradiště - Sobotka