CHCI MÍT PŘEHLED O AKCÍCH

Nechcete složitě vyhledávat akce a toužíte po tom, aby si chystané akce samy našly Vás?

Další možnosti propagace

Využít můžete hlášení rozhlasu. Pro informace na výlep plakátů kontaktujte informační centrum.

Kontakt

Do kalendáře můžete vložit akci sami nebo nám pošlete informace e-mailem na adresu:
(velikost zprávy max. 6MB, nesmí obsahovat *.zip).

Pozvánku obratem zveřejníme.

Propagace akcí zdarma

Veřejné, kulturní, společenské, sportovní a gastronomické akce prezentujeme v kalendáři akcí bezplatně.

Víte o nějaké akci na Mnichovohradišťsku nebo v regionu, která ještě není v našem kalendáři akcí uvedena?

Posílejte nám Vaše tipy.

Společenské a kulturní akce

Dlouhé zimní večery

02.12.2018 (Ne) 16:00

Seznamte se a vyzkoušejte si některou z činností dlouhých zimních večerů napříč uplynulým stoletím. Každý den od 3. do 23. prosince mezi 9. a 15.30 hod.

vstupné 40/20 Kč

Místo: Muzeum města Mnichovo Hradiště
Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz

Dlouhé zimní večery je název i téma letošní adventní výstavy městského muzea.

Zimní čas nastal a s ním i doba nejkratšího denního světla v roce. Na polích i zahradách ustaly zemědělské práce, většího prostoru se tak dostává pracím domácím, ale také odpočinku a zábavě. Za celé uplynulé století tomu nebylo jinak. V chalupách při světle svíček či petrolejových lamp, v teple praskajících kachlových kamen ženy draly peří, předly na kolovrátku, vyšívaly kroje, vyráběly nitěné knoflíky. Přičemž se vyprávěly pověsti, životní příběhy, zpívaly se lidové písně. Hospodáři opravovali nářadí, vyráběla se březová košťata, pletly se košíky, ze dřeva vyřezávaly loutky. Mnohdy se do těchto činností zapojovaly i děti. Nechybí však ani ukázky typické pro období mezi 50. - 90.  lety 20. století, jako je pletení, háčkování, drhání či šití. Seznamte se nebo si přímo vyzkoušejte některou z těchto činností dlouhých zimních večerů, a to každý den od 3. do 23. prosince mezi 9. a 15.30 hod.

Výstava je doplněna o ukázky historických vánočních a novoročních přání, pozvánek na plesy, plakátů či fotografií našeho města se zimní tématikou. Začíst se můžete do vybraných zápisů z kroniky města o průběhu zim v uplynulých sto letech, nechybí ani lidové zvyky. S výstavou současně probíhá v dopoledních hodinách program pro první stupeň základních škol.