Pietní akt ke Dni vítězství proběhne tentokrát online na našem facebooku. V 11 hodin spustíme živé vysílání, jehož prostřednictvím budete moci sledovat akt v Parku u nádraží.

Park bude po dobu jeho konání uzavřen veřejnosti. Po skončení se Park u nádraží veřejnosti otevře, aby i ostatní mohli vzdát hold a položit květiny k pomníku.

Ke Dni vítězství se v našem městě pojí ještě jedna událost – vyvěšujeme Vlajku pro republiku

Česká státní vlajka je symbolem, který doprovázel všechny významné mezníky naší historie. Vyvěšením Vlajky pro republiku si již čtvrtý rok společně připomínáme konec 2. světové války, moment, jenž uzavřel 6 let trvající tragické období. Pamatujeme na odvahu všech, kdo pro naše životy nasazovali ty své.

Vyvěste české vlajky z oken, balkónů anebo na žerdě. Společně zaplavíme ulice regionu v bílé, červené a modré. Navážeme na tradici, a navážeme také na Vlajku pro hrdiny, kterou v období nouzového stavu vzdáváme hold všem hrdinům dnešních dní.

O tradiční Vlajce pro republiku se dozvíte více na https://www.mnhradiste.cz/mesto/vlajka-pro-republiku/vlajka-pro-republiku
Vlajka pro hrdiny vlaje až do konce nouzového stavu! https://vlajkaprohrdiny.cz/

Živé vysílání poběží na facebooku města: https://www.facebook.com/mestomh/
Událost najdete na facebooku: https://www.facebook.com/events/2975571075896230/