CHCI MÍT PŘEHLED O AKCÍCH

Nechcete složitě vyhledávat akce a toužíte po tom, aby si chystané akce samy našly Vás?

Další možnosti propagace

Využít můžete hlášení rozhlasu. Pro informace na výlep plakátů kontaktujte informační centrum.

Kontakt

Do kalendáře můžete vložit akci sami nebo nám pošlete informace e-mailem na adresu:
(velikost zprávy max. 6MB, nesmí obsahovat *.zip).

Pozvánku obratem zveřejníme.

Propagace akcí zdarma

Veřejné, kulturní, společenské, sportovní a gastronomické akce prezentujeme v kalendáři akcí bezplatně.

Víte o nějaké akci na Mnichovohradišťsku nebo v regionu, která ještě není v našem kalendáři akcí uvedena?

Posílejte nám Vaše tipy.

Kalendář akcí Mnichovohradišťsko

ZRUŠENO: Výstava a promítání filmů na téma Horolezci Českého ráje

21.04.2020 (Út) 18:00

VÝSTAVA ZRUŠENA!

Místo: Muzeum města Mnichovo Hradiště a Kino Mnichovo Hradiště
Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz

VÝSTAVA ZRUŠENA!

Jaro bude v městském muzeu patřit horolezcům v Českém ráji!

Ve spolupráci s místními horolezeckými legendami panem Štefanem ‚‚Pištou‘‘ Berežným a Vladimírem ‚‚Chroustem‘‘ Procházkou, v muzeu chystáme fotografickou výstavu s názvem Horolezci Českého ráje. Vystaveno bude na 100 velkoformátových fotografií z let 1968 – 1988 horolezce, profesionálního fotografa a žurnalisty PhDr. Karla Vlčka, včetně audiovizuální projekce ukázek jeho unikátních filmových záběrů z tohoto pro náš kraj typického sportu s dlouholetou tradicí.

Díky nim spatříte známé okolí našeho města z již méně známé perspektivy – z vrcholu skalních věží, k nimž nemalá část nás běžných turistů vzhlíží z několik desítek metrů níže položených úpatí skal. Těšit se můžete na oblast Drábských světniček, Příhrazského skalního města, hruboskalského Skaláku, Prachova či Suchých skal na Maloskalsku. Výstavu doplní dobové vybavení potřebné pro lezení na písku s řadou zajímavých článků na toto téma. Mimo audiovizuálního prožitku Vás na výstavě naučíme také techniku vázání vybraných horolezeckých uzlů.

V úterý 21. dubna 2020 od 18:00 (termín bude potvrzen případně zrušen na webu města a místním rozhlasem, dle aktuální epidemiologické situace) se v kině Mnichovo Hradiště uskuteční beseda s autorem fotografií PhDr. Karlem Vlčkem a spoluautory samotné výstavy. Následně budou promítány autorovi filmy: Lezení na písku – 70. léta 20. století, film získal v roce 2018 cenu za nejlepší dokumentární film na Mezinárodním horolezeckým filmovým festivalu v Teplicích nad Metují a v Popradu, ve španělském Bilbau pak jednu z hlavních cen za nejlepší lezecký film. Následovat bude film Lezení na písku – 80. léta 20. století, který se pyšní cenou Generálního partnera z roku 2019 získanou také v Teplicích nad Metují.

Výstava bude otevřena do konce května 2020, o datumu jejího otevření Vás budeme informovat ostatními sdělovacími prostředky.

Těšíme se na viděnou!