CHCI MÍT PŘEHLED O AKCÍCH

Nechcete složitě vyhledávat akce a toužíte po tom, aby si chystané akce samy našly Vás?

Další možnosti propagace

Pro informace na výlep plakátů kontaktujte informační centrum.

Kontakt

Do kalendáře můžete vložit akci sami nebo nám pošlete informace e-mailem na adresu:
(velikost zprávy max. 6MB, nesmí obsahovat *.zip).

Pozvánku obratem zveřejníme.

Propagace akcí zdarma

Veřejné, kulturní, společenské, sportovní a gastronomické akce prezentujeme v kalendáři akcí bezplatně.

Víte o nějaké akci na Mnichovohradišťsku nebo v regionu, která ještě není v našem kalendáři akcí uvedena?

Posílejte nám Vaše tipy.

Kalendář akcí Mnichovohradišťsko

Race Across America - sportovně-cestopisná přednáška s projekcí filmu

14.12.2021 (Út) 18:30

120 Kč

D. Polman bude vyprávět o své účasti v nejtěžším silničním cyklistickém závodě světa. Poté promítneme film Americkej DREAAM, který dokumentuje tuto cestu.

Místo: Kino Mnichovo Hradiště
Kontakt:

Sportovně-cestopisná přednáška s projekcí filmu a následnou besedou.

Vystoupí cyklomaratónec Daniel Polman.

Přístupný

Daniel Polman je cyklomaratónec a před dvěma lety se zúčastnil v USA nejtěžšího silničního cyklistického závodu světa. O tomto závodě natočil jeho kamarád Petr Novák téměř hodinový film Americkej DREAAM, který ve svých vystoupeních Daniel doplňuje přednáškou a následnou besedou s diváky.

RACE ACROSS AMERICA (zkr. RAAM, česky Závod napříč Amerikou) je cyklistický závod v USA, který se jezdí od r. 1982. Je to nejdelší a nejtěžší silniční cyklomaratón. Závod je zvláštní tím, že se jede bez oficiálních přestávek; rozhodují si o nich sami závodníci, čas jim ovšem běží stále.

Délka trasy je 4940 km (s malými rozdíly při změnách) a vede napříč Amerikou od západu k východu (Kalifornie – Maryland). Je delší než Tour de France a je velmi fyzicky náročná. Vede třemi pouštěmi s teplotami až 50 °C, přes tři horská sedla s výškou 3000 metrů, kde jsou teploty okolo nuly, přes pláně s nekonečnými rovinami a silným větrem i územím s častými dešti. Nejlepší závodníci ji projedou
za 8-10 dní. Rekord trasy je 7 dnů, 15 hodin, 56 minut z r. 2014 a držitelem je Ch. Strasser z Rakouska (RAAM vyhrál šestkrát). Počet účastníků se pohybuje mezi 300-400 závodníky. Až polovina závodníků z důvodů vyčerpání nebo ze zdravotních důvodů závod vzdá. Kromě jednotlivců se jede i týmová soutěž. Limit dojetí je 288 hodin, tedy 12 dní.

Dan Polman z Nové Paky zvládl v červnu 2019 tento závod za 10 dní, 19 hodin a 49 minut a vylepšil nejlepší český čas i umístění, když dojel na celkovém 7 místě a 4. místě v kategorii do 50 let. Je teprve třetím Čechem v historii závodu, který jej dokončil. Denně ujel kolem 460 km a spal v průměru jen necelé dvě hodiny.

Jak takto extrémní výkon je možné vydržet? Co vše lze na cestě napříč USA zažít a vidět? Odpověď na tyto i mnoho dalších otázek uslyšíte přímo od Dana Polmana. Na místě bude možné též zakoupit Danovy knihy a další věci z jeho e-shopu: Danielpolman.com/e-shop