Zástupci města podepsali v říjnu s drážďanskou projekční kanceláří Rehwaldt Landschaftsarchitekten, která navrhuje revitalizaci Masarykova náměstí, smlouvu. „Nechceme nic podcenit, a tak jsme se se zástupci kanceláře vydali do německého Görlitz, kde také projektovali novou podobu náměstí, abychom se pobavili o těch nejmenších detailech,“ řekl starosta Ondřej Lochman.

Do konce roku bude nyní probíhat dopracovávání studie. Předně je třeba prověřit možnosti řešení dopravy, zeleně, osvětlení, vodních prvků, parkování a dalších aspektů. Rovněž je zpracovávána vizualizace. V úterý 29. listopadu proběhne veřejná prezentace dopracované studie, do které projektanti zakomponovali a případně ještě zakomponují četné připomínky města a jeho občanů.

Definitivní studie bude hotova do konce roku, v roce 2017 bude probíhat projektování a na jaře 2018 má být projekt připraven k zahájení první etapy, tedy jižní části náměstí.