V úterý 27. 6. se konalo za zvuku fanfár a studentské hymny Gaudeaumus igitur  slavnostní ukončení Akademie třetího věku. Celkem 21 studentů a studentek  během dvou semestrů absolvovalo sérii přednášek na téma Dějiny umění. Úspěšní absolventi od města obdrželi finanční příspěvek na školné, malý dárek a byli panem starostou pozváni na slavnostní přípitek.

Věříme, že vzdělávat se má smysl v každém věku - ne jenom kvůli získaným znalostem, ale i kvůli kontaktům, které mezi studenty vznikají. A ty jsou důležité i pro seniory.

Další ročník Akademie třetího věku, kterou v Mnichově Hradišti zaštiťuje Vzdělávací institut Středočeského kraje, startuje zase v září. Tématem čtyř seminářů bude Vlastivědné putování po českých regionech. Je vám více než 55 let a máte chuť usednou do "školních" lavic, dozvědět se něco nového a mít zase svou partu skvělých spolužáků? Tak se neváhejte zapsat - zatím jsou stále volná místa!