V polovině září usedli ve Volnočasovém centru v Zámecké ulici poprvé do lavic účastníci již třetího ročníku Akademie třetího věku, kterou v Mnichově Hradišti zaštiťuje Vzdělávací institut Středočeského kraje. Leitmotivem tohoto akademického roku jsou dějiny umění a studenti, z nichž nejmladším je 55 let, získají zevrubné povědomí o vývoji výtvarného umění od pravěku po současnost.

Studenty ve dvou semestrech čeká série přednášek, které plynule navazují na starší studijní programy Historie a kultura a Svět literatury, které už mnozí frekventanti absolvovali. Ve výsledku tak získají komplexní znalosti, které mohou předávat dál mezi své přátele, potomky nebo vnoučata.

Na první přednášku Mgr. Pavla Krále, Ph.D. právě o dějinách umění v éře pravěku a starověku dorazil také starosta Ondřej Lochman, aby studenty pozdravil a popřál jim studijní úspěchy a samé jedničky. „Jsem rád, že vás Akademie třetího věku baví a že jste se rozhodli dále vzdělávat,” podotkl starosta.

Vedle kurzů Akademie třetího věku, na jejichž pořádání se město podílí (a studentům dotuje polovinu kurzovného ve výši 850 Kč), uspořádalo v poslední době také pro seniory koncert dechové hudby Krajanka s Josefem Zímou, s jehož opakováním se počítá i na příští rok. A na Vánoce už je nyní naplánované tradiční setkání s vedením města...