Místní a členové osadního výboru v čele s jeho předsedou Petrem Krejčím usilovali o vybudování dětského hřiště v Sychrově několik let. Koho by však napadlo, že k jeho realizaci nakonec víc než významně přispěje Rákosníček.

Poté, co obyvatelé Mnichova Hradiště a jejich přátelé zvítězili v soutěži Lidl ČR a vyhráli pro Hradiště Rákosníčkovo hřiště, rozhodlo vedení města o zrušení hřiště v Lidické ulici. Rákosníčkovo hřiště vyrostlo totiž nedaleko. Volné herní prvky prošly údržbou a byly instalovány právě v Sychrově v sousedství bývalého hostince U Herbstů, jenž slouží jako společenské centrum obce (aktuálně se prochází opravou jeho střecha). Vzniklo tak tolik očekávané hřiště, ze kterého je nádherný rozhled do krajiny.

Vedení města děkuje všem iniciátorům vzniku hřiště za spolupráci a dětem přeje příjemné chvíle na houpačkách, prolejzačkách nebo třeba provazové pyramidě.