Letos v létě chodby mnichovohradišťských škol rozhodně neosiřely. Právě na letošní velké prázdniny naplánoval městský úřad zásadní rekonstrukce sociálních zařízení, z nichž na některé zdejší žáci, studenti a pedagogové čekali mnoho let.

Zdaleka nejhlouběji muselo město sáhnout do kapsy kvůli generální výměně sociálních zařízení na Gymnáziu Mnichovo Hradiště. Díky vynaložené částce 1,2 milionu byla kompletně vyměněna sanita, obklady a provedeny i dílčí přestavby „historických“ toalet
z roku 1953.

Rekonstrukce sociálních zařízení se však dočkala i MŠ Mírová, kde byla rovněž upravena terasa u pískoviště, na ZŠ Švermova doznala úprav půda, ZŠ Sokolovská se dočkala nových elektrických rozvodů, střecha Základní školy Studentská byla opatřena novými žlaby.