Už na konci dubna potěšila všechny milovníky přírody zpráva, že čapí hnízdo u železničního přejezdu v Jiráskově ulici bude 24 hodin denně sledováno on-line kamerou. Nejen obyvatelé města tak mohli v následujících měsících být svědky námluv, páření, kladení vajec, líhnutí mláďat i chřadnutí některých z nich. Obraz z čapího hnízda Hradišťákům zprostředkovala sponzorsky firma ITBusiness.

Největší investicí, která městu ušetřila opravdu značné finanční výdaje, však byla stavba okružní křižovatky v ulici Víta Nejedlého, která byla v době uzávěrky tohoto vydání těsně před dokončením. Náklady ve výši několika milionů korun uhradila společnost Lidl ČR.

„Jedná se o velký zásah do veřejného prostoru. Proto jsme si stáli za svým a pokusili se vytěžit z jednání maximum. To se podařilo, a město tak ušetří nezanedbatelné finance na další projekty, které musí financovat z vlastních zdrojů,“ komentoval už na podzim výsledek jednání starosta Ondřej Lochman.

Přestože hlavní část výstavby už je hotová, dílčí práce zejména na středu kruhového objezdu budou pokračovat na jaře. Střed bude osázen a na důstojném místě bude umístěn znak města. Výsledkem by měl být působivý vjezd do města.

0 80 capi