Celé řadě rodin s malými dětmi udělalo město v letošním roce radost výstavbou nebo modernizací dětských hřišť. V místních částech s těmito investicemi pomáhaly osadní výbory, v případě Rákosníčkova hřiště se zapojilo do boje o hřiště zdarma snad celé město.

Jako první se dočkaly děti v Kruhách, kde hřiště vyrostlo už o letních prázdninách. Vedle místními již dříve vybudovaného hřiště na plážový volejbal vzniklo několik hrazd, malá lezecká stěna nebo síť, na které mohou děti šplhat. Investice přišla na 70 tisíc korun.

Do soutěže společnosti Lidl ČR o Rákosníčkovo hřiště se zapojili nejen Hradišťáci, ale také jejich rodiny, přátelé a známí. Přestože na konci února vypadal výsledek značně nejistě, finiš mělo Hradiště skvělý, porazilo soupeře a hodnotné hřiště vyhrálo. Na základě připomínek občanů bylo rozhodnuto o jeho umístění do Lidické ulice. Nedaleké dětské hřiště bylo zrušeno, herní prvky demontovány, repasovány a využity v Sychrově. Hřiště se otevřelo veřejnosti začátkem července.

Na Sychrově usiloval o vybudování hřiště osadní výbor roky. Nové hřiště tu vzniklo vedle bývalého hostince U Herbstů, který slouží jako společenské centrum obce (v letošním roce se dočkala opravy jeho střecha). Z houpaček, prolejzaček nebo provazové pyramidy je velkolepý výhled do krajiny.

Na podzim bylo dokončováno další hřiště ve Dnebohu a hřiště v Orlické, Nádražní a Průběžné ulici by se mohla ještě před koncem roku v případě příznivého počasí dočkat oplocení. Pokud se toto nestihne letos, proběhne úprava na jaře. Zvýší se tak bezpečnost na hřištích.

Ještě před letními prázdninami skončily také práce v areálu hřiště, které přiléhá k základní škole na náměstí. Vedle hřiště, které v roce 2015 z velké části financoval kraj, tu vznikl nový běžecký ovál, pískoviště a doskočiště. Jako poslední tu přibyla dráha pro koloběžky.