V centru města došlo od 1. září k úpravě parkovacího režimu. Změny se týkají zpoplatněných parkovišť na náměstí.

Doba pro parkování s poplatkem se zkrátila o hodinu na dobu od 8 do 17 hodin, zároveň je nově první půlhodina parkování zdarma (je ale nutné si přesto vyzvednout v parkovacím automatu lístek). Naopak dlouhodobější stání se prodraží, hodina stojí 20 korun. Snahou je zvýhodnit ty, kteří si na náměstí potřebují něco vyřídit či nakoupit, oproti dlouhodobě parkujícím. Automobily mohou jejich vlastníci zaparkovat například na parkovištích v Lidické nebo Sokolovské ulici.

Následně – po vydání příslušného povolení – dojde k úpravě režimu parkování také v Mírové ulici u školky. Zde bude stání regulováno formou parkovacích kotoučových hodin. Parkovací kotoučky budou v nejbližší době k zakoupení v Klubu Mnichovo Hradiště a případně i na dalších místech ve městě.