Představení nové turistické známky města Mnichovo Hradiště se uskuteční 4. 6. v areálu Mnichovohradišťského fotbalového klubu v Klášterské ulici čp. 882. Známka nese na svém líci závodní LIAZ číslo 627, který absolvoval Rallye Paris – Dakar, a proto při tom nebudou chybět členové její bývalé posádky, Jiří Moskal a Jaroslav Joklík, stejně jako samotný vůz 627. Přítomni budou i další účastníci Rallye Paris – Dakar a zúčastnit by se měl i někdejší vůz číslo 614 posádky Moskal, Joklík, Záleský z roku 1987, který dnes jezdí v barvách HZS Libereckého kraje.

Po představení známky bude následovat beseda s bývalými jezdci závodních vozů LIAZ a již od 13.00 bude v areálu výstava, prezentující fotografie, artefakty i modely vztahující se k účasti Čechoslováků na Dakaru. Pro všechny zájemce je od zahájení akce připravena soutěž, ve které mohou získat zajímavé ceny.

Nudit se nebude nikdo z příchozích – akce se koná spolu s dětským dnem, takže na své si přijdou nejen otcové, ale celé rodiny.

Nová turistická známka bude k dispozici po celou dobu konání akce, a to jak na stánku, tak i v prostorách, kde se bude konat výstava a beseda, v dalších dnech v informačním centru Mnichovo Hradiště na Masarykově náměstí. Stejně tak si budete moci zakoupit model LIAZu 627 od společnosti Monti Systém a další tematické suvenýry.

091 liaz plakat