V rámci již započaté opravy části zdi u kostela sv. Jakuba ve směru do ulice 1. máje a částečně do ulice Na Stupních je opravováno zdivo, římsy a vstupní schodiště. Povrch zdi bude sjednocen, její finální vzhled nyní město konzultuje s památkáři.

Dodavatelem zakázky je společnost H-Intes, s.r.o., cena díla je necelých 900 tisíc Kč. Polovinu nákladů pokryje dotace z ministerstva kultury.

Předpokládané dokončení prací je v polovině října, v závislosti na koordinaci prací
s orgány památkové péče. Opraveny budou ty části zdi a prostranství před kostelem, které jsou v majetku města. Přestože části patřící Středočeskému kraji či děkanství se nyní opravovat nebudou, pohled z ulice 1. máje by už nyní měl oku lahodit.

Budete-li se kolem staveniště pohybovat, dbejte zvýšené opatrnosti.