"Moje nejmilejší paní učitelka je Marcela D., protože nám peče dobroty," zapsal školou povinný návštěvník Sousedské na  naši nástěnku. Ptali jsme se nejen na nejlepšího či nejmilejšího pana učitele a paní učitelku, ale také na to co koho ve škole zajímá a baví - nejčastěji tělocvik, výtvarka ("protože něco vyrábíme"), matematika ("s panem učitelem Umáčeným") a též  "cokoli, nač jsme měli dobrého kantora, protože dobrý kantor udělá každý předmět zajímavým". Ve škole snů by měly učit nejen paní učitelky, ale taky páni učitelé, a třikrát (!) jsme slyšeli Komenského "škola hrou", ideálně nejen pro žáky, ale též po pedagogy.

Kdo se zastavil u stánku "Školy a školky pro kluky a holky aneb MAP - Místní akční plán vzdělávání pro Mnichovohradišťsko", si mohl vyzkoušet taky klečení na hrachu (a našli se i pamětníci!) a vybarvování omalovánek, ale zejména jsme si povídali o vzdělávání a výchově dětí a žáků do 15 let. V diskusích, seminářích, neformálních setkáních a studijních cestách na toto téma chceme pokračovat  a zveme k účasti všechny, komu vzdělávání dětí a žáků v ORP Mnichovo Hradiště leží na srdci.

Co je to MAP - Místní akční plán rozvoje vzdělávání?

• dokument, který vznikne ve spolupráci s organizacemi, institucemi a jednotlivci zapojenými do vzdělávání;

• místní společenství všech, kdo se podílejí na vzdělávání a jichž se vzdělávání týká: učitelů, dětí a žáků, rodičů, ředitelů, zřizovatelů škol, pracovníků knihoven, muzeí, vedoucích kroužků, DDM apod.

Projekt MAP Mnichovohradišťsko vychází z podnětu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je realizován pro území obce s rozšířenou působností Mnichovo Hradiště. Jeho hlavním smyslem je přispět ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách ve městech a obcích správního obvodu Mnichovo Hradiště.

Během roku a půl budeme společně vytvářet:

• prostor pro spolupráci škol, školek, místních spolků a institucí podílejících se na vzdělávání;

• příležitosti pro inspiraci a vzdělávání všech, kteří se podílejí na učení a výchově dětí;

• společný plán pro ještě lepší vzdělávání dětí a žáků na Mnichovohradišťsku.

K zapojení zveme učitele, děti, rodiče, spolky pracující s dětmi, odborníky, pracovníky v neformálním a zájmovém vzdělávání, zástupce a dobrovolníky z neziskových organizací a všechny další, kdo mají zájem o kvalitní vzdělávání.

Více na www.map-mh.cz.