V sobotu 9. prosince se naše náměstí opět promění v místo plné prodejních stánků, dobrého jídla a zajímavého kulturního programu. V tento den se bude totiž opět konat další vánoční jarmark. Tradiční vystoupení dětí ze zdejších mateřských, základních škol a gymnázia doplní skupina Ergo se svou „novostředověkou“ hudbou a duo Flaškinet, které předvede hru na skleněné lahve s kytarovým doprovodem. V odpoledních hodinách proběhne na farské zahradě oblíbené vypouštění balónků Ježíškovi s vánočními přáníčky. Během celého dne budou k vidění obří andělé na chůdách, kteří mezi návštěvníky šíří dobrou náladu, povídají a zpívají si s nimi. Pokud nestihnete poslat přání Ježíškovi s balónkem, můžete ho andělům pošeptat. Rádi mu ho vyřídí. Vrcholem letošního programu je zhruba hodinový koncert nevšední kapely složené ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu The Tap Tap. Tato kapela si za více než 16 let své existence vybudovala jedinečné místo na české hudební scéně a vystupovala i v zahraničí.

Adventní čas je plný nostalgie, setkávání s přáteli, plnění přání a rozdávání dárků. Proto se i Město Mnichovo Hradiště rozhodlo udělat před Vánocemi radost a pomoci dvěma malým velkým bojovníkům z našeho města. Výtěžek z dobrovolného vstupného a z prodeje vánočních hrnků s motivem města bude věnován rodinám šestiletého Davídka Koška a tříletého Honzíka Hanuše. Na dobrovolné vstupné budou k dispozici tři kasičky. Najdete je na městském stánku před radnicí a také na farské zahradě při vypouštění balónků Ježíškovi.

Podrobný program vánočního jarmarku najdete zde.

Šímová Tereza, Informační centrum