Viděli jste někdy obřího šneka, velikého jako dlaň dospělého člověka? A co takhle si ho „pochovat“? Děti, které 26. 2. 2019 přišly do městské knihovny na dílničku, tuto možnost měly. Tentokrát paní učitelka Kaluhová představila knihu Barbory Vajsejtlové Ať jsou velcí zase malí!, kde dva sourozenci dostanou od skřítka Alfonse kouzelný zvoneček, který dokáže zařídit, aby rodiče zapomněli na dospělácké povinnosti a starosti a řádili se svými dětmi … no, jako malí! A tak se honí v obchodním domě, večeří nanuky, běhají v blátě bosi a v dešti uspořádají šnečí závody. Děti v knihovně soutěžily s papírovými šneky, odměnou byly sladké žížaly (šneky neměli), a pak paní učitelka sáhla do nákupní tašky, kterou si přinesla, a vyndala krabici, ve které byli opravdoví velcí šneci. Odvážlivci si mohli slizkého šneka vzít na ruku a šneci nestačili valit oči, kde že se to ocitli! Děkujeme paní Kaluhové za mimořádně úspěšnou dílničku a těšíme se na příště.