Příběh jedenáctileté Elišky Vanišové, která před Vánocemi napsala na balónek své přání a poslala ho Ježíškovi, znají asi všichni občané Mnichova Hradiště a okolí. Balónek doletěl do polského města Czestochowa. Tam jej našel pan Zbigniew Stawiarski a za tři dny poté již píše honorární konzul ČR starostovi Mnichova Hradiště Ondřeji Lochmanovi, zda je možné najít pisatelku. Po usilovném pátrání byla Eliška vypátrána. Na Štědrý den pak zástupce velvyslance Polské republiky předal malé Elišce dotykový telefon a pan Aleš Janatka další dárek, hračku papouška. Eliška jako poděkování poslala panu Stawiarskému ručně vyrobené srdíčko a 23. května s panem Stawiarskim osobně setkala. Tento příběh je příběhem o jednom neobyčejném člověku, který chtěl splnit přání neznámé holčičky a který vynaložil nesmírné úsilí, aby tuto holčičku našel. Je to příběh o spoustě úžasných lidí, kteří se do hledání zapojili a pomáhali. Je to krásný důkaz toho, že pokud člověk něco opravdu chce, i to, co je nemožné, se může uskutečnit.