Spíš velikonoční než vánoční období připomínala svým přívětivým počasím a jasně modrou oblohou sobota 12. prosince, která v Mnichově Hradišti patřila Vánočnímu jarmarku. Jako už tradičně vystoupily v převážně dopoledních blocích děti z městských základních škol a také zdejší základní umělecké školy. Velkou novinkou mezi sedmi desítkami jarmarečních stánků, podruhé umístěných nikoli v areálu zámku, ale přímo v srdci města na Masarykově náměstí byla mobilní zvonohra, ze které se za den celkem třikrát ozval zvuk padesátky zvonů, ovládaných ručními kladkami varhanním mistrem Rejškem, jinak dlouholetým redaktorem hudebních pořadů Českého rozhlasu Vltava. Přímo na pódiu se vodou z řeky Jizery křtila nová dětská knížka kněžmostského kováře a ornitologa Pavla Kverka Slavík z dubového lesa, která pár desítek dětí z Hradiště jistě potěší pod vánočním stromkem. A konečně důvodem vrátit se na náměstí byla i pro ty, kteří si přes oběd dali pauzu v poklidu domova, byla poslední velká novinka sezóny: znamenitá ohňová show na vánoční motivy, která krátce po setmění program letošního vánočního jarmarku na Masarykově náměstí ukončila.