Pátek 6. květen byl velkým dnem zpěváka a herce Tomáše Vaňka. Ačkoli si tento rodák z Jíviny zahrál v úspěšném televizním seriálu, několika filmech, v činohrách a především muzikálech, kde nejnověji vysloveně září ve Fantomu opery, v uvedený den zažil v Městském divadle v Mnichově Hradišti svůj vůbec první sólový koncert. Tomáš ho pojal jako chronologickou pouť po svých hudebních úspěších a na jeviště vstoupil vskutku netradičně: Nezapřel vystudovaného herce a před diváky sehrál způsobem, že mnozí tápali, zda je to hra či realita, ještě jednou onoho ztrémovaného třináctiletého kluka, který dorazil na svůj první muzikálový konkurz do Městského divadla v Mladé Boleslavi. V záři o něco barevnějšího světelného parku, než svítí v městském divadle při jeho obvyklých produkcích, ho podpořili velcí profesní a osobní přátelé, zpěváci Monika Sommerová, jež nadchla svým operně školeným hlasem, a rozený showman Roman Tomeš. Tato trojice zopakuje koncert v sobotu 14. května v pražském Theatre Royal.