Skutečně mnohovrstevnatou dramaturgii a hudební zážitky nabídl koncert Ve znamení tanga ve středu 15. června v kostele sv. Jakuba, jehož hlavní hvězdou byl houslista Jaroslav Svěcený: Specificky řízný zvuk mistrovského nástroje z roku 1602 s původním lakem z dílny Giovanniho Paola Magginiho, jenž tvořil celé půlstoletí před narozením nejslavnějšího houslaře světa Antonia Stradivariho – nástroj, na který ani houslový virtuóz s mezinárodním renomé nehraje zrovna denně. Jedno hříšně světské tango za druhým tak trochu rouhavě před oltářem. Hned vzápětí hluboce duchovní Ave Maria přímo pod bohatě zlacenou plastikou Madony. Ostrý střih a housle vyluzují zvuky newyorské ulice v interpretově vlastní skladbě Strings for NY, doslova napěchované notami. Houslistu Jaroslava Svěceného pokorně doprovázeli kytarista Miloslav Klaus a akordeonista Ladislav Horák, aby si i oni posléze střihli uchu lahodící sóla.

Mnichovo Hradiště se ve středu 15. června stalo díky aktivitě Města a Klubu Mnichovo Hradiště po mnohaleté pauze dějištěm jednoho z posledních koncertů letošního Dvořákova festivalu, jenž už po jedenašedesáté v rozpuku jara propojil hudbou tentokrát 15 měst čtyř krajů ve středních, severních a východních Čechách. „Tak tohle svatý Jakub ještě nezažil,“ komentovala koncert s nelíčeným nadšením posluchačka Jana Dumková.