Bydlíte v panelovém domě nebo v domku bez zahrádky? Rádi zahradničíte a pěstujete zeleninu, bylinky či květiny? Máte rádi společnosti lidí a chuť něco společně vytvářet? Právě pro Vás je tedy určen nový projekt Komunitní zahrada vznikající pod taktovkou Spolku Meza, který je právě realizován ve Šlikově ulici naproti dětskému zdravotnímu středisku. Zde si můžete pronajmout vyvýšený záhon a pustit se směle do pěstování vámi vybraných druhů zeleniny či bylinek nebo se prostě připojit ke spolku lidí, kteří tento prostor mění na příjemné místo, kde můžete nejen s dětmi trávit volný čas.

Zahrada bude nyní ve zkušební provozní době otevřena každé úterý, po dohodě pak kterýkoliv den v týdnu. Cena za pronájem vyvýšeného záhonu vč. zeminy, kompostu či substrátu,vody na zálivku a případně také sazenic na sezonu 2016 činí 500 Kč.Protože nás čeká ještě spoustu práce s úpravou prostoru, uvítáme další pomocné ruce.

Projekt je realizován díky grantu Nadace Via z programu Města z jiného těsta a také z grantové výzvy 5x5, kterou v loňském roce vyhlásilo město Mnichovo Hradiště.

Více informací vám ráda dá Lucie Podařilová ze spolku Meza, spolekmeza@seznam.cz, tel. 775 313 228, FB Zahrada Mnichova Hradiště.