Regionální karta hosta, věrnostní kartička, díky které si užijete Český ráj ještě více. Karta umožňuje čerpat různé slevy a výhody během vašeho pobytu a při výletech v tomto regionu. Výhodou této karty je i její roční platnost (od jejího vydání). Nemusíte se tedy bát, že po skončení například dvoutýdenní dovolené v Českém ráji, karta přestane platit. Můžete se k nám do kraje vracet v průběhu roku podle libosti a vaše karta bude stále aktivní. Kartu hosta si mohou samozřejmě zakoupit nejenom turisté, ale i místní lidé.

Věrnostní kartičku pořídíte za 50 Kč v našem městském informačním centru ale i v Infocentru Mladá Boleslav, Infoshopu Vejměnek - Malá Skála, Kulturním a informačním středisku Lomnice nad Popelkou, Městském muzeu - IC Nová Paka, Regionálním turistickém informačním centru Turnov, Sdružení Český ráj – Turnov, Turistickém informačním centru Semily a Turistickém informačním centru Železný Brod. Některá ubytovací zařízení v Českém ráji (jejich seznam najdete na www.cesky-raj.info) nabízejí tuto kartu zdarma.

Místa, která akceptují regionální kartu hosta, poznáte podle samolepky s obrázkem karty. A abychom vás navnadili k její koupi, zde je pár tipů na poskytovatele slev, u kterých můžete kartu uplatnit: Zřícenina hradu Michalovice, Mladá Boleslav - 10% sleva na vstupné i konané akce (slevu lze čerpat po dobu sezony), Pekárna a cukrárna Mikula, Turnov - 10% sleva v Pražírně a kavárně Mikula (slevu lze čerpat při minimální útratě 100 Kč), Muzeum Českého ráje v Turnově - 20 % sleva na vstupné, Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště - 10% na ubytování v penzionu Ptýrov (sleva platí od října do dubna), Apartmány Český ráj, Lomnice n. Popelkou - 10% sleva na ubytování, Hotel Pod Šikmou Věží, Jičín - 10% sleva na ubytování, Městské koupaliště Železný Brod - zdarma vstup na koupaliště pro celou rodinu na 1 kartu (slevu lze čerpat 1x za sezonu), Sportovní a rekreační areál Maškova zahrada, Turnov - 10% sleva na vstupné (sleva platí v sezoně na koupaliště, mimo sezonu pro zimní stadion), Přírodní areál Šťastná země, Radvánovice - 10% sleva na vstupné (slevu lze čerpat od dubna do října, sleva platí i pro akce a koncerty konané v areálu), Koloběžky Český ráj, Malá Skála - 10% sleva na organizovaný výlet na koloběžkách (Jedná se o výlet z Kozákova na Malou Skálu. Cena výletu zahrnuje zapůjčení koloběžky, helmy, mapky výletu, profesionální instruktáž a dopravu na Kozákov. Běžná cena je 370 Kč, s regionální kartou je cena 333 Kč/osobu.), Státní zámek Hrubý Rohozec, Turnov - k zakoupené vstupence druhá vstupenka zdarma (sleva platí od dubna do října). Seznam všech poskytovatelů slev najdete opět na stránkách Sdružení Český ráj www.cesky-raj.info.