Otevřená společnost už třináct let hodnotí otevřenost úřadů i dalších veřejných institucí. Už třináct let upozorňuje na nadstandardní přístup oficiálních míst k občanům, na férovost a spolupráci, ale také na případy ignorance a šlendrián.

Mnichovo Hradiště bylo do ankety Otevřeno/Zavřeno nominováno poprvé a to za transparentní účet města a mnohé další prvky otevřené komunikace s občany, například nový městský zpravodaj Kamelot, za facebookový účet nebo za snahy přiblížit městský úřad obyvatelům tím, že celou řadu informací nedrží takříkajíc pod pokličkou. Teprve nedávno začalo město zveřejňovat záznam jednání zastupitelů nebo zápisy z komisí a výborů. Organizátoři soutěže nominaci města prověřili, uznali, že je relevantní, a poslali městský úřad do dalšího kola, kde změří síly s další dvacítkou institucí s pozitivními referencemi. Ty nejzajímavější nominace vybere odborná porota ve spolupráci s hlasujícími.

Právě teď probíhá na internetových stránkách http://oz.otevrenaspolecnost.cz/soutezici#otevreno hlasování veřejnosti (hlasovat můžete níže pod mapou). Hlasovat lze až do 8. září. Ceny budou vyhlášeny u příležitosti Mezinárodního dne informací (28. září). Předem Vám děkujeme za Váš případný hlas!

Pro městský úřad je velkým uznáním už samotný postup do dalšího kola ankety. Ten je pozitivním signálem nejen pro vedení města, ale i pro všechny úředníky. Všem úředníků a zastupitelům, kteří se svou prací na dosavadním úspěchu podíleli, upřímně děkuji a doufám, že snazší přístup k informacím vede alespoň některé obyvatele k většímu zájmu o naše město.

Ondřej Lochman
starosta města