Už v 19. století vedla od současného parkoviště za zámkem severním směrem ke Káčovu ovocná alej. Dneska jsou stromy bohužel již částečně odstraněné nebo postupně dožívají.

Tento víkend však starou alej oživí mladé jabloně, hrušně a třešně. Nákup 80 stromků podpořila grantem 16 000 Kč společnost ŠKODA AUTO, město uhradí další náklady spojené s výsadbou (ochranu proti okusu a podpěry) a společnost Těžex zajistí sponzorsky zálivku a další péči o stromky.

Samotné sázení stromků je ale na dobrovolnících. V pátek 6. 11. od 14:00 se sázením začnou zaměstnanci Škodovky. V sobotu 7. 11. v 9:00 sázecí štafetu převezmou dobrovolníci z místní části Sychrov a členové 1. skautského oddílu Mnichovo Hradiště.  A další pomocníci, kteří se k nim připojí, jsou samozřejmě vítáni.

Pokud byste tedy se sázením stromků chtěli pomoci, přijďte v sobotu 7. 11. v 9 hodin k parkoviště za zámkem, kde se dobrovolníci budou scházet. Pokud můžete, vezměte si s sebou vlastní nářadí (rýč, lopata, hrábě). Sázení zakončíme podzimním táborákem a pro dobrovolníky budou připraveny buřty k opékání.

Těšíme se na vaši účast!