V úterý 22. 3. 2016 od 17 hodin v KLUBu se konalo plánovací setkání s veřejností k budoucím úpravám lesoparku a pláže u Jizery. Na 50 účastníků diskutovalo o tom, jaké změny by těmto místům v budoucnu nejvíce slušely.

Setkání zahájil svým úvodním vstupem Václav Holas z Muzea města Mnichovo Hradiště, který na základě archivních dokumentů a historických fotografií připomněl historii těchto míst.
Na historický úvod navázalo vlastní plánovací setkání. Diskuze, která probíhala ve společném fóru a kterou moderovala Kateřina Bláhová z Nadace Via, byla rozdělena do třech oblastí. Nejdříve se účastníci věnovali hledání silných stránek současného stavu (tedy toho, „co se mi líbí“), následovalo zjišťování negativ (tedy toho, „co se mi nelíbí, co je potřeba změnit“). Diskuzi uzavřelo pojmenovávání aktivit, které by chtěli účastníci v lesoparku a u Jizery provozovat (a současný stav to leckdy neumožňuje).

Další část setkání se věnovala již pouze území pláže. Účastníci se rozdělili do pěti skupin, v rámci kterých se shodli na minimálně pěti aktivitách, pro které by na pláži chtěli vytvořit podmínky, a ty pak přenášeli (zakreslovali) do mapy. Výsledkem práce je pět návrhů, které se zabývají možným uspořádáním ploch a mobiliáře na budoucí pláži.
Podrobnější body z diskuze neleznete v zápisu ze setkání.

Výstupy setkání poslouží jako podklad pro studii úprav v lesoparku. Podklady pro území pláže si převzal architekt města Jakub Chuchlík a bude na jejich základě připravovat návrh na revitalizaci mobiliáře a ploch u Jizery. První výsledky bychom měli zaznamenat již toto léto.