Dne 3.6.2014 proběhla za účasti zástupců Hasičského záchranného sboru České republiky a Krajského úřadu Středočeského kraje (dále jen KÚ) na Městském úřadě v Mnichově Hradišti kontrola za období 2013-2014.

Tato kontrola byla zaměřena především na dodržování krizového zákona, zajišťování připravenosti ORP Mnichovo Hradiště na mimořádné události, plánování nezbytných dodávek v systému hospodářských opatření pro krizové stavy, plánování opatření k vytvoření nezbytných podmínek pro zabezpečení životních potřeb obyvatel při zajišťování přípravy obrany státu, také byl ke kontrole předložen povodňový plán města, krizový plán ORP Mnichovo Hradiště a rozpracovaný Dílčí plán obrany pro ORP Mnichovo Hradiště.