Z osmi nápadů na zlepšení města, které postoupily do hlasování na internetu a ve městském infocentru, získala největší podporu veřejnosti venkovní posilovna. Ta by měla vyrůst v areálu bývalého letního kina. 

“Věřím, že se nám podaří prvky instalovat do června příštího roku – samozřejmě v závislosti na průběhu povolovacích řízení. Navrhnu zastupitelům, abychom z rozpočtu města přidali stejnou částku, jako na realizaci věnovala Kofola, tedy 150 tisíc,” říká starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

“Z vítězství venkovní posilovny máme velikou radost celá rodina! Těším se, až si na posilovacích strojích zacvičím. Snad mě to konečně nakopne k pravidelnému pohybu, abych si zpevnila tělo. A děti to snad také nakopne k tomu, aby venku trávily více času,” reagovala Marcela Havlíková Vagaská, která nápad do speciální výzvy projektu Lepší místo přihlásila. V čem spočívala? Během zářijové kampaně mohl kdokoliv na www.lepsimisto.cz vložit tip na zlepšení Mnichova Hradiště. Z došlých 42 podnětů zástupci radnice ve spolupráci s Lepším místem a firmou Kofola zvolili finálních osm tipů, které by bylo možné uskutečnit za 150 tisíc. V první polovině listopadu mezi nimi nejatraktivnější vybírala veřejnost.

“Hlasování trvalo patnáct dní, poměrně brzy však bylo jasné, že půjde o souboj posilovny a zútulnění dětského zdravotního střediska, ostatní nápady měly menší podporu,” shrnuje Hana Kružíková z Lepšího místa. Zkrášlení lokality pod zámkem, které obsadilo pomyslný bronzový stupínek, získalo nakonec téměř o polovinu hlasů méně než vítěz. Na dalších místech skončila obnova schodů k zámecké zdi, cvičební prvky pro seniory, vybudování psího hřiště či květinové louky na sídlišti a rekultivace parčíku ve Šlikově ulici.

“Všechny nápady z finální osmičky jsou zajímavé a víme díky nim, na co se v budoucnu zaměřit. Pokud nám to podmínky a finanční možnosti dovolí, budeme se o nich s navrhovateli bavit a postupně je realizovat, ” přislíbil Ondřej Lochman. Právě rozhovorem s autory nápadu, který se v rámci výzvy objevil hned dvakrát, chce starosta začít také přípravy vybudování venkovní posilovny. Cílem je vyhnout se pouhému okopírování loni otevřeného hřiště za školami ve Studentské ulici.

"Pohyb by měl být nedílnou součástí našich životů a cvičení ve venkovní posilovně určitě potěší mnoho obyvatel města, rozhodně nejen z řad našich zaměstnanců. Z vítězného projektu máme opravdu radost. Pokud by se navíc náš příspěvek podařilo navýšit ze strany radnice, bylo by to úplně perfektní,” říká PR manažerka společnosti Kofola Jaroslava Musilová s tím, že právě taková spolupráce mezi městem, občany a místními firmami je klíčová pro spokojený život v každém městě.

Lepší místo funguje v Mnichově Hradišti i mimo tuto speciální soutěž. Lidé mohou od ledna prostřednictvím mobilních aplikací nebo webové stránky projektu vkládat tipy na zlepšení města, úředníci na ně reagují. Již se tak podařilo uzavřít 68 podnětů, dalších 13 je v řešení.

Odkazy:
www.lepsimisto.info/lepsihradiste (stránka výzvy Lepší Hradiště)
www.lepsimisto.cz (stránka projektu Lepší místo)