Přestože rekonstrukci bitvy u Mnichova Hradiště a vydání nového čísla zpravodaje uběhl celý měsíc, přesto se tato monumentální společenská událost dočkala v aktuálním vydání důstojného místa. Třeba vám fotografie připomenou víc než zdařilý program z 1. května.

Zprávy z městského úřadu se tentokrát do velké míry točí kolem jednoho tématu - navazování partnerství s polským městem Chojnow. Přinášíme reportáž jak z návštěvy Čechů v Polsku, tak z pobytu polské delegace v našem městě. Rovněž se dočtete o výsledcích architektonické studie o návrh Masarykova náměstí nebo o tom, jak zvniká tento zpravodaj.

Stránkám kultury dominuje další nabídka abonmá, tentokrát toho divadelního. Naleznete však i tradiční články o kině, knihovně nebo dalších akcích Klubu. V celostránkovém rozhovoru vás Roman Bíbrlík seznámí se skateboardingovou scénou v Mnichově Hradišti a pozve na závody Day 4 Skate. A nebudou chybět ani články o rybářích, hasičích, sportovcích, členech tanečního klubu nebo sociálních zařízeních.

Na závěr dostává značný prostor MSK a spolek Žijeme pro Hradiště, kteří v sobotu 4. června organizují velký Dětský den v areálu MSK. Více v červnovém zpravodaji.