Řidiči už si jistě všimli, že zákazové dopravní značky a zábrany z Jiráskovy ulice zmizely. Opravený úsek v délce 500 metrů byl zpřístupněn v pondělí kolem 15. hodiny a nejdůležitější přivaděč z rychlostní komunikace R10 už opět slouží. Jízda je to skutečně příjemná.

To ostatně vyzkoušel na vlastní kůži starosta Ondřej Lochman, místostarosta Jiří Bína i Pavel Král z odboru investic a komunálního hospodářství. Právě tito pánové se po krátkém úvodním slově opravenou ulicí prohnali jako první v sajdkáře motocyklu, který řídil Jan Musil, zastupitel z Branžeže, a nechali se slyšet, že to vážně nedrncá. Slavnostní otevření ulice, která se dočkala kromě nového povrchu vozovky také nových chodníků, vytvoření zelených pásů či nasvícení přechodů a zpřehlednění křižovatek, začalo krátce po pondělní 14. hodině a v 15 hodin už Jiráskovou ulicí projížděly první automobily.

Projekt s názvem „Modernizace ulic Jiráskova a Obránců míru – I. Etapa“ byl z 80 procent spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy, oblast podpory Regionální dopravní infrastruktura. Celkové náklady rekonstrukce byly 6,7 milionu korun.

Přestože ulice je již průjezdná, na jejím okolí se ještě bude pracovat. V průběhu listopadu bude například pokračovat péče o nové chodníky, takže posypová drť z nich zmizí až v průběhu měsíce. Mimo jiné dojde také k instalaci semaforů Hasičského záchranného sboru Mnichovo Hradiště na připravené sloupy, což umožní hasičům rychleji a bezpečněji vyrážet do akce z jejich nové základny.