Během Sousedské slavnosti, která proběhla v sobotu 16. září, byly vyhlášeny letošní ceny města Mnichovo Hradiště pro mládež. Z osmi nominovaných skupin a jednotlivců ocenila rada města dvě. Cenu získalo družstvo mladších žáků oddílu volejbalu TJ Sokol Mnichovo Hradiště za mimořádné sportovní úspěchy a Matěj Křepelka za soustavnou společensky prospěšnou činnost.

Mladí volejbalisté získali na dubnovém Mistrovství ČR ve Svitavách skvělé druhé místo. Zástupci družstva pod vedením trenéra Jiřího Skřivana si z rukou starosty převzali certifikát, dárkový balíček a symbolický šek v hodnotě 10 000 Kč.

Matěj Křepelku přestavila paní Dana Nováková. Jejímu synovi Honzovi, který trpí autismem, pomáhá už osmým rokem s přípravou na hodiny, během vyučováni nebo při obědě. Oceněný žák 8.B ZŠ Studentská, hrdý skaut a milovník železnice dostal kromě certifikátu také dárkovou poukázku v hodnotě 1 000 Kč na nákup knih.

Ceny města pro mládež se vyhlašují na konci školního roku. Mladé lidi může na cenu města nominovat každý občan Mnichova Hradiště a to v několika kategoriích (sport, studijní úspěchy, společensky prospěšná činnost či mimořádný čin). Dvě komise rady města (komise pro sport a zájmovou činnost a komise pro výchovu a vzdělávání) dávají svá doporučení, na základě kterých rada města rozhodne o oceněných.