Ocenění a symbolický šek v hodnotě 10 tisíc korun z rukou starosty převzal v rámci programu sousedské slavnosti jeden spolek a dva jednotlivci.

Jako první se z prestižního ocenění těšil dobře známý Dětský pěvecký sbor Zvonky ze Základní umělecké školy Mnichovo Hradiště. Renomovaný soubor, který opakovaně vozí ocenění z domácích i mezinárodních soutěží, byl oceněn za dlouhodobou a kvalitní práci manželů Hejlových, vedoucích sboru, a talent a píli mladých pěvců i pěvkyň.

Individuální cenu si odnesli studenti gymnázia Pavel Rak a Anna Samešová. Pavel byl oceněn za mimořádné studijní výsledky, když zvítězil v rámci okresu ve všech matematických soutěžích, Anna si své ocenění za mimořádné sportovní úspěchy vysloužila mimo jiné třetím místem na Mistrovství ČR v běhu na 800 metrů v kategorii žákyň.

Cena města Mnichova Hradiště pro mládež byla letos udělena poprvé a navázala tak na ocenění výjimečných osobností, které proběhlo během plesu města na začátku března. Cena pro mládež je určena těm mladým lidem, kteří výjimečně reprezentují město. O ocenění rozhodla rada města na základě nominací od občanů a doporučení Komise pro výchovu a vzdělávání a Komise pro sport a zájmovou činnost.