CHCI MÍT PŘEHLED O AKCÍCH

Nechcete složitě vyhledávat akce a toužíte po tom, aby si chystané akce samy našly Vás?

Další možnosti propagace

Využít můžete hlášení rozhlasu. Pro informace na výlep plakátů kontaktujte informační centrum.

Kontakt

Do kalendáře můžete vložit akci sami nebo nám pošlete informace e-mailem na adresu:
(velikost zprávy max. 6MB, nesmí obsahovat *.zip).

Pozvánku obratem zveřejníme.

Propagace akcí zdarma

Veřejné, kulturní, společenské, sportovní a gastronomické akce prezentujeme v kalendáři akcí bezplatně.

Víte o nějaké akci na Mnichovohradišťsku nebo v regionu, která ještě není v našem kalendáři akcí uvedena?

Posílejte nám Vaše tipy.

Kalendář akcí Mnichovohradišťsko

Pověstné báchorky Mnichovohradišťska

21.05.2018 (Po) 09:00

40 / 20 KČ

Místo: Muzeum města Mnichovo Hradiště V Lípách 148, 2. patro státního zámku Mnichovo Hradiště
Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz

Víte, kde se říká v Čertovinách? Vzpomínáte na perníkovou chaloupku a Píčův statek? Víte, v kterém hospodářství „sloužil“ císař Josef II? Slyšeli jste už o haškovském hastrmanovi či o zlé paní z Valečova?

Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijďte se podívat na novou výstavu Pověstné báchorky Mnichovohradišťska do městského muzea. Muzejní pracovníci ji připravili společně se spolkem Pověstné báchorky. Vycházeli z pověstí a příběhů, jak je zaznamenali místní sběratelé, např. klášterský učitel Alois Šimon, Ladislav Nevyhoštěný ze Strážiště či Miloslav Stejskal ze Březiny. Setkáte se zde s pověstmi známými, jako je např. ta o založení kostela v Mohelnici, ale poznáte i řadu dalších. Čekají na vás vodníci, čerti, divoženky a další tajemné bytosti, které se zjevovaly našim předkům. Poznáte pověsti spjaté s bývalým cisterciáckým klášterem a s dalšími místy v okolí Mnichova Hradiště. Po děti jsou připravené pracovní listy, po jejichž vyplnění je čeká odměna. Součástí výstavy je i několik interaktivních prvků - například skládání středověkých kachlů z hradních kamen na Valečově nebo zdobení perníkové chaloupky, kterou pro muzeum vytvořily děti v klubu Jednoty bratrské.

S klubem Jednoty bratrské bude možné se na výstavě setkat 14. července, 4. srpna a 25. srpna. Vždy od 9 do 15 hodin budou probíhat truhlářské dílničky, při nichž si děti budou moci vyrobit kouzelnou truhličku.

Výstava je otevřena od 21. května do 31. října, každý den kromě pondělí od 9 do 16 hod. Bude doplněna také vydáním drobné publikace místních pověstí, kterou bude možno v muzeu zakoupit.


Výstavu připravil spolek Pověstné báchorky z. s. a Muzeum města Mnichovo Hradiště.