CHCI MÍT PŘEHLED O AKCÍCH

Nechcete složitě vyhledávat akce a toužíte po tom, aby si chystané akce samy našly Vás?

Další možnosti propagace

Využít můžete hlášení rozhlasu. Pro informace na výlep plakátů kontaktujte informační centrum.

Kontakt

Do kalendáře můžete vložit akci sami nebo nám pošlete informace e-mailem na adresu:
(velikost zprávy max. 6MB, nesmí obsahovat *.zip).

Pozvánku obratem zveřejníme.

Propagace akcí zdarma

Veřejné, kulturní, společenské, sportovní a gastronomické akce prezentujeme v kalendáři akcí bezplatně.

Víte o nějaké akci na Mnichovohradišťsku nebo v regionu, která ještě není v našem kalendáři akcí uvedena?

Posílejte nám Vaše tipy.

Kalendář akcí Mnichovohradišťsko

Kde ženy vládnou - cestopisná přednáška

04.12.2017 (Po) 18:00

80 Kč

Vyprávět o těchto ženách v Mexiku, Indonésii, Indii a Číně bude cestovatelka, výtvarnice a humanitární pracovnice Kateřina Karásková.

Místo: Kino Mnichovo Hradiště
Kontakt:

Cestovatelská přednáška s dataprojekcí.

Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy!

Cestovatelka Kateřina Karásková vás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

Přístupný

KDO JE KATEŘINA KARÁSKOVÁ

Je to výtvarnice, spisovatelka, humanitární pracovnice a cestovatelka. Pochází z Pelhřimova.

Po světě cestuje již 12 let, maluje, píše a pracuje v humanitárních organizacích. V Guatemale žila s mayskými indiány, kteří prožili genocidu. V Ugandě zprovozňovala nemocnici a školy a v Keni dohlížela na zalesňovací a eko zemědělské projekty. Mezitím hledala kmeny, kde vládnou ženy, a napsala o nich knihu.

V roce 2016 jí tato kniha vyšla pod názvem Kde ženy vládnou. O knížce a jejím vzniku pořádá cestopisné besedy a umělecké výstavy, hovoří v rádiu i v televizi a píše články do cestovatelských i lifestylových publikací.Tato kniha je doplněna jejími vlastními ilustracemi a dále ilustracemi jejího přítele Simona Birda. Všechna díla vznikala během jejich pobytu v "ženských kmenech": mezi Zapotéky z Tehuantepecké šíje (Mexiko), národem Minangkabau (Indonésie), Mosuy (Čína) a kmenem Khásí (severovýchodní Indie).

S putovní výstavou obrazů Kde ženy vládnou (pro kterou bohužel nemáme v našem kině vhodné prostory) procestovala Zlín, Jindřichův Hradec, Beroun, Tábor a Sezimovo Ústí. Její ilustrace byly publikovány v časopisech Lidé a země, Cestopisy, Cosmopolitan a Reflex. Více informací najdete na: www.katerinakaraskova.cz